Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Neutichajuci plac

    Dobry den, chcem sa Vas spytat, dcerka mala po druhom povinnom ockovani (Hexa vakcinou) neziaducu reakciu - 5 hodinovy neutichajuci plac, nesla nijakym sposobom utisit. Po TBC ockovani mala 2 mesiace zahnisane ramienko a museli sme chodit na cistenie na plucne oddelenie. Myslite si, ze po takychto neziaducich reakciach na ockovanie je bezpecne dat dcerku zaockovat tretou davkou Hexa vakciny? Dakujem pekne za Vas nazor

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to reakcia, pri ktorej sa pri ďalšom očkovaní vyžaduje zvýšená opatrnosť, očkovanie však nie je kontraindikované / nemožné/. Odporúčam očkovať v ambulancii pre komplikácie očkovania, ktoré sú v Košiciach, bratislave, Martine a pravdepodobne aj v Ban. bstrici. pred očkovaním sa dieťa na očkovanie pripraví / lieky, režim a podobne/, aby sa zabránilo vzniku nežiadúcej reakcie. .