Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Nečakaná reakcia

    Dobrý deň, pani doktorka, malú mi na TBC očkovali v nemocnici, nemala žiadnu reakciu. V 3mesiaci ju doktorka očkovala do oboch nožičiek, mala trošku teplotu, ale ráno bolo všetko v poriadku. o 6 týždňov sme išli na preočkovanie, ale malej z ničoho nič stvrdlo a sčervenelo až sfialovelo ramienko. Doktorka sa zhrozila, vytláčala jej to prstami bez rukavíc, išla jej odtiaľ len krv. Kázala nám dávať na to framykoín, ale malej to začalo modravieť. Veľmi sa o ňu bojím..., prosím poraďte, ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to pravdepodobne reakcia na očkovanie proti tbc, ktorá sa niekedy prejaví až neskôr, práve po prvom očkovaní proti ostatným detským chorobám. Odporúčam ešte pred pokračovaní v očkovaní konzultovať stav na detskom pľúcnom oddelení, eventuálne vyšetriť základné parametre imunity, hlavne krvný obraz.