Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • preočkovanie v 6. roku života

    Dobrý deň, pani doktorka, prosím, chcem sa len optýtať na môjho už 7-ročného vnúčika, ktorý pre vysoké hodnoty asla /cca 900, 570/ nebol ešte preočkovaný v 6. roku trojkombináciou vakcíny. Minulý rok bol dlhšie na penclene a potom na homeopatikách. Teraz má aslo 570 /spred 3 dní odber krvi/, ináč nemá žiadne ťažkosti, niekedy trochu soplík, ale ten preliečime. Teraz má naordinované homeopetiká, žiaľ neviem názov, a v máji mu chce p. doktorka zaočkovať tú vakcínu. Chcem sa len opýtať, či pri tomto zvýšenom asle je možné dať túto vakcínu, či tam nehrozí nejaká zlá reakcia. Ďakujem za odpoveď.- Fabianová

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Užívanie Penclenu ani zvýšené ASLO ako také nie sú príčinou, aby sa nepokračovalo v očkovaní. Žiadne nežiadúce účinky očkovania mu kvôli vami udávaným problémom nehrozia. Skôr je problém, ak nebude čo najskôr zaočkovaný.