Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • 8 mesiac a druhe preockovanie do noziciek

    Pekny den chcela by som sa spytat ci je neskoro na preockovanie do niziciek druhy krat v osmom mesiaci nakolko moja dcerka nemala zhojene tbc a este celkom ani nema sa dost obavam ju dat preockovat po prvom sa nam urobila dost velka reakcia na znameinku tbc a dako sa nam to nedokaze zhojit stale teraz sme v siedmom mesiaci a konecne sa nam urobila chrasticka ale okolie je stale cervenkaste prosim chcem len vediet ze ked ju druhy krat dam zaockovat do noziciek v osmom ci je to uz neskoro :)dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Druhé očkovanie a po ňom aj treie musíme v schéme základného očkovania prebehnúť. Záleží na zdravotnom stave dieťaťa, kedy to bude, niekedy naozaj až v ôsmom mesiaci. Ak je interval medi prvou a druhou dávkou viac ako 12týždňov, je potrebné sa poradiť, kedy podať tretiu dávku v aambulancii pre komplikácie očkovania.