Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • reakcia na očkovanie TBC

    Dobrý den,chcem sa Vas opýtat dceru očkovali v nemocnici proti TBC,ako som sa tu dočital tak vačšina detičiek ma reakciu že sa urobi hrčka a časom to zahnisa,moja dcera ma modru hrčku ktora nepraskla,vyzerá to ako mala modrinka a reakcia je pod kožou aspon tak nam to povedala detska lekarka a zaroven nas poslala na dalšie vyšetrenie.Chcem sa opytat stretly ste sa s takymto prípadom?Musí sa očkovanie opakovat?Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie sa určite nebude opakovať. Reakcia na očkovanie býva rôzna, niekedy je to naozaj podkožný ptvar, inokedy červená akoby vyrážka s hnisom a následne chrastičkou. Niekedy sa reakcia neobjaví.