Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • hnacka po MMR

    dobry den,pani doktorka.
    11.1.2011 bol moj 15 mesacny syncek ockovany MMR vakcinou...od 13.1. ma za den 2-3 riedke stolice.v pribalovom letaku od vakciny,som nasla,ze hnacka patri medzi zriedkave vedlajsie ucinky.ako mu pomoct,cim to riesit?dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Diétou a sledovaním dieťaťa. Ak je stolíc vaic ako 6 v krátkom časovom intervale / 3 až 5 hodín / odporúčam podávať kulíšek alebo eletrolyt humana. V každom prípade odporúčam poradiť sa s lekárom., Nie som si istá, že je toreakcia na očkovanie, tá v tomto prípade nastupuje až po ôsmich dňoch.