Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • hnisave ramienko

    Dobry den.Moja dcera ma tri a pol mesiaca a po ockovani Tuberkulozy ma stale hnisave ramienko.je velke asi 5mm.je to tenke a vyzera ako by bol podtym hnis.Nasa doktorka nam kazala to natierat framikoinovou mastickou vzdy na noc,ale mam kamaratku co mala taky isty problem bola na plucnom a plucna doktorka zakazala davat framikoinovu mast ze sa to zhorsi.tak teraz neviem ci mam alebo nemam natierat koli tomu mame posunute aj ostatne ockovania a este by ma zaujmalo mala ma uz asi mesiac a pol malu hrcku velkosti hrasku na hlavicke hore nad uskom dr povedala,ze je to zvecsena limfiticka uzlina .a ze to prejde ale niako sa to nevstrebava.moze to byt reakcia na to ockovanie.dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Reakcia na očkovanie to nie je. Ničím chráničku po očkovaní tbc nepotierajte. Nič nevytláčajte. Ak by bola v priemere viac ako 10 mm alebo boli zvačšené uzlinky v okolí, tak je potrebné vyhladat lekára.