Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Ockovanie po covid

    , Autor: Krasti

    Dobry den pani doktorka, mali sme mat 3.ockovanie pred 3 tyzdnami. 2 tyzdne predtym sme boli covid pozitivni, tak sme to presunuli a neskor pred sviatkami zas muz bol chory. Ja sa mpmentalne necitim tiez ok, mala vyzera byt ok, sestricka nam povedala pokial je zdrava, mame prist az ockovanie neprepadne. Ako je to prosim Vas, s odstupom ockovania po covid pozitivite? Niekde som citala ze aj 2 mesiace, vraj to moze priniest katastrofalny dosledok ako vyvolanie cukrovky a pod. Kedy by ste odporucili ockovanie Vy?
    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    O katastrofickom scenári a vzniku cukrovky nie sú žiadne štúdie ani neviem o takom prípade.
    neviem presen o ktoré očkovanie sa jedná, ale určite sa každé dá posunúť.
    Po prekonaní covidu odporúčam očkovať o dva mesiace.