Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Synagis plus povinne ockovanie

    , Autor: Iva 16

    Dobry den,
    Mojmu synovi bola 10.2. Poskytnuta 3 davka synagisu a 17.2. Je objednany na jeho prve povinne ockovanie plus rotavirus. Chcem sa spytat, ci nie je potrebne podavat povinne ockovanie neskor po synagise, alebo je to v poriadku? Maly bude mat 14.2. 3 mesiace.

    Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to úpne v poriadku. odstup od synagisu sa nedáva preto, že by sa to nejako "bilo" s očkovaním ale len preto, ak by po niektorom preparáte / synagis alebo očkovanie/ nastala neprimeraná, alebo vôbec nejaká reakcia, aby sa vedelo po ktoromto je