Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • rozostupy ockovania

    , Autor: wrana

    Dobry den pani doktorka,
    syn bol ockovany 1.davkou hexa vakciny 27.2., narodeny bol 26.11., cize zacal uz 4.mesiac. Ockovanie proti pneumokokom dostal s odstupom 2 tyzdnov, a to 12.3. Kedy najskor je mozne dostat 2.vakcinu hexa a kedy druhu vakcinu proti pneumokokom? Je mozne druhu davky podat aj naraz (hexa+pneumokoky)? Ak ano, kedy najskor je mozne podat tuto kombinaciu? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Odstup medzi prvou a druhou dávkou vakcíny hexa aj pneumokokovej je najmenej !!!!!! 2 mesiace. Ak by ste chceli podať vakcíny naraz, tak najskôr 12.5. Inak Hexu 27.4. prevenar / alebo sinflorix neviem čo mal/ 12.5.