Poradňa dojčenia a výživy

Poradňa dojčenia a výživy
6,265 otázok

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu. 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • 3. dávka

  , Autor: zm123

  Dobrý deň, chcem sa spýtať, že či je môj ročný syn chránený proti chorobám, keď nemôže byť z rôznych dôvodov zaočkovaný treťou dávkou hexa vakcíny a vakcínou na pneum. Dve očkovania absolvoval, tretie nemôže. Má nejakú ochranu a dokedy je možné najneskôr podať tretiu dávku (ak to bude možné), aby to malo efekt. Ďakujem a pekný deň prajem.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Už má základnú ochranu proti očkovaným ochoreniam, ale nie je kompletne zaočkovaný, na to potrebuje dostať tri dávky. Interval medzi druhou a treťou dávkou sa može predĺžiť na 12 mesiacov, potom ak by bol interval dlhší, je potrebné postupovať individuálne. Teda podľa celkového stavu dieťaťa a veku rozhodnúť, či nebude potrebovať štvrtú boostrovaciu dávku očkovania v priebehu ďalšieho roka. Určite nezačíname očkovať znova troma dávkami.

Podobné otázky

 • Infanrix hexa - chýbajú vakcíny

  , Autor: odbornik2

  Dobry vecer, pani doktorka. Dcerka mala byt zaockovana Infanrixom hexa (3. davka), ale lekarka spominala, ze teraz je nejaky vypadok tejto vakciny. Vraj nejaku "varku" vyrobca stiahol (neviem preco) a nove zatial nie su. Je takyto stav na celom Slovensku? Neviete, kedy bude pripadne tato vakcina opat k dispozicii? Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

  Tento stav je na celom Slovenksu, vakcína bude navezaená pravdepodobne o dva týždne. Intervaly medzi jednotlivými dávkami sa dajú predĺžiť, takže nie je dôvod na znepokojovanie sa.

Newsletter

Zaregistrujte sa do newslettra a získajte prístup k novinkám: