Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Nie je odstup kratky?

    , Autor: bleelka

    Dobry den pani doktorka,
    moja dcerka ma prave dnes 3 mesiace a dnes sme aj absolvovali prve povinne ockovanie a zaroven aj ockovanie proti rotavirusom. Na dalsie ockovanie nas objednali presne o 4 tyzdne s tym, ze zaockujeme druhou davkou Hexa vakciny a pneumokoky a k tomu znova rotavirusy. Viem, ze u rotavirusov je mozne ockovat najskor o 4 tyzdne, no zaujima ma ci nie je priskoro ockovat druhou davkou hexavakciny a pneumokoky uz o 4 tyzdne po prvej davke. Mam poprosit o odklad druheho ockovania aspon o 2 ci 4 tyzdne a ockovat v piatom mesiaci veku alebo mozme zaockovat, tak ako nas objednali o mesiac v stvrtom tom mesiaci veku dietata? Kvoli comu je potrebne dodrziavat odporucany interval?
    Dakujem velmi pekne za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak sa očkujete na Slovensku a podľa slovenského očkovacieho kalendára / malo by to tak na Slovensku byť vždy/ tak druhé očkovanie hexavakcínou aproti pneumokokom je najskôr o šesť týždňov po prvom očkovaní. V našom systéme 2+1 žiadna iná alternatíva nie je možná!