Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Interval medzi očkovaním

    , Autor: henyh

    Dobrý deň pani doktorka. Chcem Vás poprosiť o Váš názor na interval medzi očkovaním. Dcéra bola zaočkovaná 1.dávkou prevenaru v 9. týždni. 2.dávku máme naplánovanú na jej 15.týždeň. Na internete som však našla očkovací kalendár podľa ktorého sa 1. dávka dáva v 3.-4. mesiaci a 2. dávka až v 5.-6.mesiaci. Nie je očkovanie dcéry predčasné? Nemôže to mať skôr negatívne účinky? Pri prvej dávke mala iba trochu zvýšenú teplotu na 37,7. Ďakujem za Vašu odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to úplne správny postup. Vzhľaom na to, že už neočkujeme proti tbc, môžeme začať očkovanie už v deviatom týždni a o šesť týždňov pokračujeme. Nemá to žiadne negatívne dôsledky pre dieťa. Práve naopak, čím skôr je proti ochoreniam / hlavne čiernemu kašľu a pnumokokom / chránené, tým lepšie pre dieťatko.