Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Dobrý deň!

    Chcela by som sa spýtať, včera som bol so synom na trojmesačnej prehliadke a mala ho lekárka očkovať, ale očkovanie po TBC má škaredé podľa nej, zväčšené, zdurené a tvrdé a tak ho odmietla očkovať, že by to mohlo mať nechcenú rekciu, Chcem sa spýtať, dokedy treba očkovať prvou vakcínou a kedy sa to asi upraví to očkovanie po TBC? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Na drujhú otázku, čo sa týka času neviem odpovedať. je treba miesto vpichu aj okolité uzlinky sledovať, ak sa uzlinky zväčšia alebo miesto vpichu sa rozšíri na viac ako 10mm, je potrebné problém riešiť u odborníka. Očkovanie ostatné je potrebné začať čo najkôr ale vždy až pozhojení chráničky po tbc. Vzhľadom na to, že väčšina detí vo vašom okolí je ešte stále očkovaná, tak až na rotavírusy a pneumokoky, ktoré sú stále ohrozením detí, vášmu dieťatku nákazu na očkovaním preventabilné ochorenia nehrozí.