Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • 3 davka ockovania a salmonela

    Dobry den moj syn mal uz po 2x pozitivne stery o mesiac by mal ist na ockovanie 3 davkou cize v 1 roku jeho zivota,este pred tym mame stery ak budu negativne ockovat ho dam ale ak budu pozitivne radsej by som to prelozila. Chcela by som sa opytat nakolko dieta nechcem dat ockovat kym bude mat pozitivne stery ako cca dlho mozem odkladat ockovanie touto davkou? Druhou davkou bol ockovany ako polrocny. Bojim sa ho dat ockovat nakolko nikto mi nevie 100% povedat, ze dietatu sa nic nestane a jeho zdravie je u mna na prvom mieste. Dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Predpokladám, že vaše dieťa už nemá príznaky ochorenia na salmonelozu, takže sa jedná o nosičstvo a to nie je dôvodom, nepokračovať v riadnom očkovaní.
    Očkovanie je možné odložiť najviac o pol roka, teda tretia dávka musí byť podaná do roka po druhej dávke.