Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie v anglicku

    Dobry den
    Chcela by som sa poradit o ockovani , my zijeme v anglicku a tu sa mi aj narodila moja dcera.
    Tu sa ockuje od 2mesiaca zivota ale mne sa to zda vela vsetko ockovanie a hlavne ze u nas na sk sa ockuje ovela neskor a hlavne 3tia davka kombinovanej vakciny
    .Chcela by som sa opytat ci je to bezpecne alebo ci by som mala svojej dcedre naplanovat ockovanie inac kedze tu je to mozne a ak inac ako asi by to bolo najlepsie? Dcera mala uz prvu davku konbinovanej vakciny a druhu bude mat buduci tyzden . Pridavam aj ockovaci kalendar z Anglicka.
    Dakujem velmi pekne !
    Maria
    2 months:

    Diphtheria, tetanus, pertussis (whooping cough), polio and Haemophilus influenzae type b (Hib, a bacterial infection that can cause severe pneumonia or meningitis in young children) given as a 5-in-1 single jab known as DTaP/IPV/Hib
    Pneumococcal infection

    3 months:

    5-in-1, second dose (DTaP/IPV/Hib)
    Meningitis C

    4 months:

    5-in-1, third dose (DTaP/IPV/Hib)
    Pneumococcal infection, second dose
    Meningitis C, second dose

    Between 12 and 13 months:

    Meningitis C, third dose
    Hib, fourth dose (Hib/MenC given as a single jab)
    MMR (measles, mumps and rubella), given as a single jab
    Pneumococcal infection, third dose

    3 years and 4 months, or soon after:

    MMR second jab
    Diphtheria, tetanus, pertussis and polio (DtaP/IPV), given as a 4-in-1 pre-school booster

    Around 12-13 years:

    Cervical cancer (HPV) vaccine, which protects against cervical cancer (girls only): three jabs given within six months

    Around 13-18 years:

    Diphtheria, tetanus and polio booster (Td/IPV), given as a single jab

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Každá krajina má svoj očkovací kalendár, Závisí od výskytu jednotlivých ochorení, zvyklostí, ako sa stanovilo očkovanie a samozrejme aj od finacií na očkovanie určených. Anglický model je iný ako náš ale overený a kvlaitný. Vôbec nemajte obavy z rozšírenia očkovania Detský organizmus je pripravený na prijatie oveľa väčšieho množstva antigénov, než sú obsiahnuté vo vakcínach. Ak ste rozhodnutí žiť v Anglicku, najlepšie je očkovať sa podľa ich kalendára. OčKOVANIE AJ TOUTO SCHéMOU JE BEZPEčNé.