Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • preočkovanie Di-Te-Per

    dobrý deň;

    v januáry sa chystáme na preočkovanie Di-Te-Per. mam sa ako rodič rozhodnúť, či si chcem priplatiť, alebo nie. to je celá informácia od dcérkinej večne uponáhľanej pediatričky o tejto možnosti.
    v prvom roku som ju dala zaočkovať klasickou vakcínou. dcérka nemala žiadne problémy, ani vysoké horúčky, an lokálne ťažkosti. pričom 2. a 3. dávku už preplacala poisťovňa, takže sme dali Tu "lepšiu".
    píšem v úvodzovkách lepšiu, lebo som si myslela, že výhoda je hlavne v tom, že je kombinovana očkovacou látkou proti hepatitíde "B" a tak dcérku ušetrím jedného vpichu.
    Prosím, ani neviem aky majú tie vakciny názov( je to vždy v rukách lekárky), vysvetlite mi rozdiely, výhody a nevýhody tejto platenej a neplatenej vakciny, prípadne mi odporučte link, kde si to možem prečítať a porovnať.
    ďakujem !

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Prosím napíšte mi, kedy je dieťa narodené a kedy bolo konkrétne očkované prvou, druhou a treťou dávkou a potom vám odpoviem.