Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • očkovanie v 3. roku Infanrix - doplatok

    Dobrý deň, môj syn má ísť na preočkovanie v 3 roku života, je predčasne narodený v 32. týždni s váhou 1850g bol mesiac hospitalizovaný na patologických novorodencoch, v 17. mesiaci života dostal febrilný kolaps ( nie kŕč) máva problém pri regulácii teploty, predchádzajúce očkovacie látky sme nedoplácali, momentálne sme vymenili pediatra, ale ten neudal žiadnu diagnózu a tým pádom máme doplatiť 650 sk, v lekárni mi povedali, že je tam udelená výnimka a pri potvrdení od revízneho doktora nemusíme doplácať, v poisťovni mi nepríjemná pani povedala, že musíme ako to teda je ??? Veľmi pekne ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Váš syn bol pravdepodobne očkovaný ešte očkovacou látkou s celobunkovou zložkou čierneho kašľa, alebo aj sa začalo očkovať neskôr, teda po 1.januári 2007, tak nebunkovou zložkou čierneho kašľa bez doplatku. To je základný údaj pre rozhodnutie o preplácaní Infanrixu. Ak bol základne očkovaný pred 1.1.2007, tak sa u očkovacia látka Infanrix neprepláca, ak bol očkovaný po 1.1.2007 / je asi jednou ktorá to bola dávka/, tak revízn lekár by mal potvrdiť Infanrix bez doplatku.