Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Neúplná vakcína

    Dobrý deň pani doktorka,

    pri očkovaní nášho syna na 15 mesiacov zdravotnej sestre vytiekla časť očkovacej látky cca 1/3 objemu synovi na rúčku a následne bol zaočkovaný iba zostávajúcim objemom cca 2/3 pôvodného objemu. Myslíte si, že je potrebné vykonať opätovné preočkovanie a ak áno v akom termíne a s akou očkovacou látkou?

    Za odpoveď Vám vopred ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím si, že nie. Bude znova proti týmto ochoreniam preočkovaný, na Slovensku vo veku 11 rokov. Ale ak by ste chceli, je možné preočkovať v odstupe cca dva mesiace a budete mať istotu, že očkovanie bolo prevedené plnou dávkou očkovacej látky. To je teoria, konkrétnu situáciu je potrebné riešiť s vašim lekárom.