Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • interval medzi 1.dávkou infanrixu hexa a 4. preočkovaním infanrixom

    Dobrý deň, pani doktorka, ešte by som vás chcela poprosiť, o vysvetlenie, či je potrebné dodržať nejaký časový odstup medzi 1. dávkou infanrixu hexa a 4. dávkou infanrixu, kedy sa robí už len preočkovanie. Je tento údaj dôležitý? Je v tom nejaká súvislosť? Pýtam sa preto, lebo dcéra dostala 1. dávku infanrixu hexa koncom 8. mes., (až vtedy sa nám zhojilo ramienko po bgc vakcinácii) a teraz nás čaká to preočkovanie 4. dávkou, čo je presne na deň po 2 rokoch od podania prvej - máme 2. roky 8. mes (koniec 8. mesiaca). Myslíte, že je vhodné dať preočkovať vzhľadom na tento fakt? Mám sa niečoho obávať? Alebo je potrebné ešte radšej počkať? Ďakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie sa už neprevádza Infanrixom hexa ale len Infanrixom, respektíve ditecoq, teda len proti záškrtu, tetanu a čiernemu kašľu. Vaša dcéra je presne vo veku, kedy sa proti týmto ochoreniam preočkováva, takže sa nemáte čoho obávať.