Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Povinné očkovanie po antibiotikách

    Dobrý deň pani doktorka,
    prosím Vás o radu ohľadom očkovania po antibiotikách. Môj synček bral prvé antiotiká keď mal 6 týždňov, pretože mal akútny zápal stredného ucha. V 12 týždňoch bral antibiotiká na Staphilococa aurea. Po troch mesiacoch života mal ísť na povinné očkovanie a samozrejme ho mali očkovať proti pneumokokom. Nakoľko ešte nebol celkom zdravý, očkovanie sa odložilo. Počula som, že po liečbe antibiotikami, by sa nemalo dieťa minimálne 2 mesiace očkovať. Chcela by som vedieť, či je to naozaj tak. Synček má teraz 16 týždňov. Ďakujem za radu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dieťa sa očkuje vtedy, ke´d je zdravé. Predpokladám, že po dobratí antibiotik je zdravé, potrebuje ešte 7 až 10 dní na rekonvalescenciu a potom môže byť zaočkované. To je teoretický predpoklad. O očkovaní, jeho vhodnosti z hľadiska času a zdravotného stavu dieťaťa rozhoduje ošetrujúci lekár, ktorý tiež nesie zodpovednosť za očkovanie.