Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie-vojtovka

    boli sme ockovany prevenarom a zaroven trojkombinovanou injekciou v 3.mesiacoch cvicime vojtovku a dnes som sa dozvedela ze v case ockovania sa necvici 7 az 10 dni.neviete mi povedat ci jej to nejak neublizi.dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Myslím, že jej to neublíží, ale pri ďalšom očkovaní tento interval dodržte, poraďte sa aj s lekárom ale rehabilitačnou pracovníčkou. Tá pauza bola aktuálna hlavne v čase, kedy sa očkovalo celulárnou, celobunkovou vakcínou proti čiernemu kašľu. Spôsobovala veľa nežiadúcich účinkov a týkali sa aj nervového systému.