Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Antibiotika a dojcenie

    , Autor: Kpz

    Dobrý deň mám ročnú dcérku ktorá je dojčena na požiadanie aj cez deň a hlavne v noci umele mliecko odmieta pit. Dostala som vsak anginu a lekar mi predpisal Dalacin antibiotika nakolko mam alergiu na penicilin, ine lieky nepripadaju do uvahy. Prosim vás potrebujem radu ci je velke riziko pre dieta co sa tyka vedlajsich ucinkov dalej dojcit nakolko sa tieto atb vylucuju do mlieka a doslovne sa to neodporuca len ja tiez neviem prestat dojcit z hodiny na hodinu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Určite dojčenie dieťatku pri vašom užívaní dalacinu neublíži. V tomto veku dojčenie nie je jediný zdroj jedla , takže to bude v poriadku.
    Na druhej strane v roku je už možné prestať dojčiť, dieťa vie piť aj z hrnčeka, takže vhodné tekutiny nemusí piť z fľaše.