Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Peritol tablety pre 2.5 ročne dieťa

    , Autor: janka7385

    Dobrý deň. Pani doktorka nám dnes predpísala tieto tabletky raz denne štvrťku rozdrvit a podať. Na zmiernenie alergickych reakcií a kašľa. Na letáku je však napísané, že nie je vhodný pre deti do 6 rokov. Je to v poriadku?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Na kašeľ ho nedávam,ale asi mal lekár na to dôvod. Je to antihistaminikum.
    Predtým sme ho mali v sirupovej forme, ale t.č. nie je. Takže ako liek nie je v tomto veku kontraindikovaný, ale lieky v tabletovej forme sa všeobecne malým deťom nezvyknú podávať. AK však iná forma nie je, nejako sa to musí podať. Samozrejme rozdrvené vo vode.