Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • kašovitá stolica

    , Autor: kelly

    Dobry den, moj 13-mesacny syn (kojeny do 1 roka, teraz na UM) mava stale kasovitu stolicu. Uz od narodenia maval taku stolicu, pani pediatricka hovorila, ze u dojcenych deti to je normalne. Syn uz nie je dojceny mesiac a stolicu ma stale kasovitu, a navyse roznej farby - podla toho, co spapa - do oranzova, do hneda, niekedy hnedo-zelena. Je to stale v norme? Myslela som, ze "starsie" deti uz mavaju viacmenej "dospelacku" stolicu. Problemy nema inak ziadne, pekne pribera, brusko ho nebolieva, je spokojny a zivy, Dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Po prechode na rodinnú stravu, teda po roku života, sa stolica sformuje ako u dospelého až po určitom čase. Pokojne môže byť zatiaľ kašovitá. Odporúčam podávať najmenej mesiac probiotika.