Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • zvrackanie z jedla

    dobry den!mam 10mesacne babo,ktore mi kazdy druhy,treti den vracia z jedla,napr.z obeda,alebo z kasicky.vzor jej jedalneho listka vyzera takto:rano mliecko (nie je uz kojena),desiata:jogurt s ovocim,obed:polievka,alebo mäsovo-zeleninovy prikrm (obe mi nedokaze zjest,lebo mi to cele vyvracia),olovrant:chlebik s maslom,ovocie,alebo zelenina a vecera:kasa.neviem si to vysvetlit.pekne papka a zrazu sa cudne zatvari,zacne plakat a cele mi to vyvrati.poradte prosim!podla nasej pani doktorky malo papa,ale ako moze,ked ma takyto problem???

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nemyslím si, že málo papá, skôr si myslím, že chlebík s maslom ešte nie je potrebné dávať, mliečneho tuku má dosť v mlieku, chlebík, rohlík / vždy len biely!/ bez nátierky v tomto veku. Ráno po mlieku by som dala len ovocie, na obed stačí amozrejme jeden chod!!!!/a ešte dlho bude stačiť/ ale musí byť kvalitný do roka denne cca 30 až 50 gr. mäsa. Dieťa má papť ešte stále skôr kašovitú stravu a množstvo skonzumovanej stravy vždy nechať na neho.