Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Novorodenecká žltačka

    Dobrý deň,
    náš drobček mal po narodení zvýšenú hodnotu bilirubínu v krvi, no vraj ešte v norme. Doma sme ho dávali na slniečko aj denné svetlo, no ešte stále je žltkastý a hlavne má stále žlté bielka. Teraz má 5 týždňov, kojím ho a aj celkom pekne priberá (po narodení mal 3,5kg, teraz má 5kg). Keď ho nakojím a nespinká, tak neustále plače, až zasa zaspí. Môže to mať súvis so žltačkou? Ako dlho môže mať žlté bielka?
    Ďakujem pekne za spätné info.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Len orientačne, pravdepodobne sa jedná o žltačku kojeného dieťatka. nejdem to podrobne rozpisovať, ale je to pomerne časté a nepredstavuje to žiadnu chorobnú jednotku. Len sa bilirubin horšie vylučuje. Pokial je inak s dieťatkom všetko v poriadku / ako aj udávate/ chodíte pravidlne do poradne, kde je sledované, nemusíte nič riešiť a ničoho sa obávať. Žltačka niekedy trvá aj do štvrtého mesiaca.