Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Začervenanie pipíka

    Dobrý večer,
    pani doktorka, chcela by som sa opýtať na svojho 1ročného syna, ktorý má už druhý deň začervenanie pipíka zospodu, čiže na tom mieste, ktoré mu prilieha ku vajíčkam a pokožka na vajíčkach je tiež červená. Raz mal pipíka tiež trošku červený, ale zmizlo, len som ho trošku natrela masťou na zapareniny. Nemá problém s cikaním, predkožku preťahujeme na pokyn našej pediatričky. Dnes som mu pri kúpaní pridala do vody harmanček, bola to dobrá voľba? Denne umývame dupku, čiže aj prednú časť niekoľkokrát, teda najme po stolici, lebo ešte kaká do plienky, aj vetráme, keď chodíme na nočník.Z čoho sa mu to môže robiť? Ako mu môžem pomôcť?
    Ďakujem pekne za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Harmanček nebol dobrá voľby, lebo môže podporiť rast kvasiniek, ktoré sa pravdepodobne pri začervenaní uplatnili. Odporúčam pri každomprebaľovaní umyť postihnuté miesto čistou vodou / všeobecne mojim pacientom neodporúčam používať doma vlhčkené utierky/, dvakrát denne miesto natrieť imazolom a inak medzitým vždy po umytí krémom dr. hoj proti zapareninám.