Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ako dostať do dieťaťa Smectu?

    Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ako dostať do žalúdla dieťaťa Smectu? Moja dcéraka 4 ročná má hnačku.Preháňa ju aj 8 krát za deň, stolica je úplne riedka. mám dobrú skúsenosť so Smectou, že na hnačku dobre zaberá. Keď mala rok a mala hnačku, zarobila som Smectu s pol deci vody a striekačkou som jej to šupla do úst a bolo, Smecta zabrala a o 24 hodín bolo po hnačke. Lenže teraz keď má 4 roky je to do nej problém dostať, to isté zopakujem striekačkou šupnem do úst, hneď ju napne a vypváti to. Zas potom o desať minút zarobím znova Ďalší balíček Smecty s pol deci vody idem to zopakovať, aby to mala v sebe, aby Smecta mohla účinkovať a znova šup striekačkou a znova ju napne a vyvráti to. Neviem to do nej dostať, pritom nevracia, má len strašnú hnačku, už asi aj schudla, a predtým nebol problém to do nej dostať, len to bola menšia mala 1 rok, ale teraz je už väčšia a odmieta to, nechce to ani v šialočke rozpusnené vypiť, ani striekačou, stále ju z toho napne a vyvráti to. Ako to do nej dostať? Pritom ja som si tiež Smectu zarobila do šialky z pol deci vody a pred ňou som to vypila, a dalo sa to vypiť, aby som ju inšpirovala, ale no proste neviem Smectu do nej žalúdka dostať. dajte dobrú radu. ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dôverne vám poviem, že ja by som smectu v živote nevypila tiež ma z takých vecí napína. Nie je to život zachranujúci liek, aj keď ako sama viete, veľmi dobre pri hnačke pomôže. Takže hlavným spôsobom liečby je diéta, tekutiny, pri viac ako šiestich hnačkách aj kulíšek alebo elektrolyt humana na doplnenie minerálov. Môžete skúsiť rozpučiť banán a smectu rozmiešať v ňom, občas to takto detičky spapajú..