Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • alergia na chlad?

    Dobry den,
    moj 2 rocny syn, ktory kvoli recidive obstrukcnej bronchitidy uziva flixotide, obcas ventolin, ked ideme von a teplota vzduchu je pod 5 stupnov tak ma asi po pol hodine velmi cervene licka. Ta cerven nie je taka bezna, ale uz na prvy pohlad, velmi velmi cervena. Vyrazky ani pupaciky nema, ked tak okolo pusinky, ale to z toho ze mu idu zubky, vela slinta, vela ich utierame. Na lickach sa mu sem tam vyhodi jeden pupacik. Mam starsiu dveru 4 rocnu a u tej je to take iste. V skolke boli tiez vystraseni, ze ma take cervene licka. Dcera ziadne vyrazky na tvari nema. Chcem sa spytat ci to moze byt alergia na chlad alebo len raekcia na zimu a ci mam pouzivat nejake specialne ochranne kremy. Dakujem velmi pekne za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to skôr reakcia na chlad, nie priamo alergia. odporúčam pred prechádzkou v zime natrieť deťom tváričku krémom lipobase. je veľmi mastný a pôsobí ochranne. je to vlastne reakcia ciev na chlad to začervenanie.