Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • caste kakanie

    Dobrý deň,
    pani doktorka mám 3,5 ročného syna ( veľkého jedáka ). Chcela by som sa preto opýtať či stolica 3 - 4x denne je normálna. Nie je celkom tuhá ani riedka je konzistencie zubnej pasty svetlo hnedej farby formovaná. Má deň keď kaká aj 6-7x denne, ale ten je veľmi veľmi zriedkavý. Papá všetko ovocie, zeleninu, raňaky pravidelne, obed, večeru tiež veľa pije. Prospieva dobre má 17,5kg. Na bolesti bruška sa nesťažuje je veľmi hyperaktívny čo sa pohybu týka neposedí 5 min. Pred 3 týždňami prekonal črevnú chrípku, ale tá sa upravila a čo schudol tak do týždňa pribral. Je potrebné sa nad kakaním pozastavovať, alebo to nemám riešiť.Doteraz užívame Hyla kvapky. V škôlke nemá problém s papaním tiež spapá čo mu na tanier naložia. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Stolica 6 až 7 x denen, už nie je celkom normálna, tie tri štyri stolice môže byť len viacnásobné vyprázdnenia tej istej stolice, neviem, či je to veľká porcia. Ak dieťa nechudne, pravdepodobne to nie je nič chorobné. Skúste podávať probiotka, nie hylak, mohli by vyprázdňovanie upraviť. Napríklad Swis lactobacil.