Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • uzlinky

    Dobrý deň, prepáčte, že vám píšem, keď sa už venujete očkovaniu, ale trápia ma uzlinky mojej 14-mesačnej dcérky. Vzadu na krku má asi štyri uzlinky vo veľkosti od 2-4mm a v slabinkách dve o veľkosti asi 2mm. Má dosť veľkú zapareninku hore na cikuľke a už 2x mala zápal močových ciet.Môže to s tým súvisieť? A v novembri mala zápal priedušiek. Sledujem ich už asi mesiac, nemenia sa,sú tvrdé, pohyblivé. Doktorka to neriešila, lebo sú maličké. Vzala CRP - negat., a krvný obraz nebrala, lebo že v auguste bol dobrý...No nezabuda podotknúť, že zväčšené uzlinky sú aj pri leukémii. Mám strašný strach. Uzlinky tam má neviem ako dlho,objavila som ich náhodne a nikdy ju dr.na tých miestach nepozerala. Ďakujem vopred za odpoveď!

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Zväčšené lokálne uzlinky bývajú u detí časté. na krku pri oúpakovaných infekciách dýchacích ciest, v slabink´ách aj pri zápale v oblsti genitálu. Pristupujem k nim však vždy s veľkým rešpektom, je potrebné ich sledovať. Môže byť aj odrazom napr. parazitárneho ochorenia, máte v domácnosti zvieratká, mačku, hlodavce , vtáčiky a podobne? Mali by ste aj o tom informovať lekárku.