Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ročné dieťa nerozpráva

    Mám ročného syna ktorý už chodí,naučil sa sám chodiť.Od rána,keď sa zobudí stále je v pohybe.Vie robiť ťap ťap ťapušky,pá pá,keď mu poviem,aby mi podal hračku tak mi ju dá,keď sa ho spýtam kde je havo,lampa auto tak sa otočí k označenému predmetu.V 10 mesiacoch hovoril mama baba,ale keď začal chodiť prestal rozprávať a stále len kričí.Na meno reaguje,ale keď je niečím zaujatý tak sa neotočí.Chcem sa spýtať ako ho mám viac stimulovať k reči.Spievam mu čítam celý deň sa s ním rozprávam a stále nič.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Hlavne používajte krátke, zrozumiteľné slová a aj ke´d sa vám to možno zdá nudné, oakujte aj čítajte v podstate stále rovnaké slová a knihy. Ak by reč nepostupovala po pätnástom mesiaci, poraďte sa slekárom o eventuálnom ďalšom vyšetrení.