Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Kedy obuvat batola?

    Dobrý deň
    Mame 14 mesačné batoľa a chcela by som sa spýtať, kedy mu obúvať topánočky.
    Doma chodí naboso poprípade v ponožkách. Na von mu obúvame topánky s formovaním klenby. Čítala som, že je najlepšie, ak dieťa chodí doma naboso. Ale moji rodičia sú striktne opačného názoru. Podľa nich by mal behať v papučkách alebo topánočkách aj po byte, inak bude mať automaticky ploche nôžky a problémy na celý život. (Ja mám doteraz strašne ploché nohy - možno to ich utvrdzuje v tomto názore)
    Rada by som vedela Váš názor. Mám sa držať svojej metódy? Alebo názoru staršej generácie?

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    To nie je o názore generácie, keď už prevažne aj doma chodí po dvoch a nelezie, je potrebné, aby mal kvalitné topánočky aj doma.