Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Očkovanie a choroba v rodine

    Dobrý večer p. doktorka,
    rada by som sa opýtala na váš názor:
    Minulý týžden som bola na očkovaní s našou najmladšou dcérkou v 16. mesiaci. Ale predtým bol manžel s našim 4 ročným synom u detskej lekárky, ktorá mu diagnostikovala angínu, nasadila antibiotika, liečbu /to bolo v jeden deň, streda/. Rada by som sa vás opýtala, či bolo vhodné malú zaočkovať, ked má bračeka chorého? Neohrozí ju to? Dnešným dňom už aj ona má angínu, dostala antibiotika.
    Dakujem, Z. Koleková

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Nedokážem odpovedať na túto otázku. Očkujeme zdravé deti a ak bola vaša dcérka v deň očkovania zdravá, nebol zásadne dôvod ju neočkovať. Na druhej strane sama v praxi hodnotím aj epidemiologickú situáciu v rodine / akútne ochorenie/ a aj podľa toho sa rozhodujem či očkovať alebo nie.