Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Užitie Ventolinu

    Dobry vecer pani doktorka,
    mam 10 mesacnu dcerku a uz druhy tyzden nas trapia sopliky a aj dusivy kasel. Dcerka brala tyzden pamycon a trifed sirup kvoli zatekaniu hlienov a p. doktorka nam predpisala na dusivy kasel aj ventolin. No v letaku je napisane, ze Ventolin mozu uzivat deticky starsie ako 2roky. Je to v poriadku ked tento liek predpisali dcerke?
    Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Venntolin užívajú aj mladšie deti, nie je to problém.Musia ho užívať v primeranej dávke a primeranej forme.