Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Zdvihanie hlavicky

    Dobry den,

    moj syn ma presne 4 mesiace a pri lezani na brusku nedokaze zdvihnut hlavicku od rovnej podlozky. Niekedy sa velmi posnazi, tak sa mu to o trosicku podari. Hned po narodeni bol velmi sikovny a dokazal nielen zvihnut hlavicku, ale ju aj pootocit do pravej ci lavej strany.
    Teraz ako je hlavicka o cosi tazsia, tak to uz nedokaze i ked sleduje oblubenu hracku. Tuto polohu nema vobec oblubenu a casto si na brusku poplace.
    Existuju nejake osvedcene cviky pripadne ina metoda, aby sme tuto polohu opat zvladli ako predtym ?
    Kolko krat by som ho denne mala davat na brusko, pripadne na kolko minut ?
    Podotykam, ze sme mimo SK a pediater a rehabilitacni pracovnici su tu specialisti, takze sa nemame s kym poradit.

    Dakujem. S pozdravom.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Na bruško ho dávajte na krátky čas a keď je hore, tak môžete aj častejšie. Určite na brušku nemôže spať. Môžete mu dávať pred neho hračku, aby sa za ňou natiahol. V tomto veku mu však nad neho nedávajte hrazdišku ani kolotoč, aby sa za nimi načahoval. Tie sú len na pozorovanie, keď sa načahuje, má mať hračku v priestore pred sebou alebo mu ju podávajte do ruky.