Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • anemia

    Dobry den prajem!
    Kedze je poradna pediatra nedostupna rada by som sa vas spytala na jednu otazku.
    Mam 9tyznovu dcerku, zistili jej anemiu preto jej davam maltofer 2x7kvapiek. Je aj trosku bledsia ale vzdy ked jej ho davam zda sa mi akoby vsetko vygrckala. Ako sa ma z toho vyliecit ked sa jej zrejme nic nedava do organizmu?
    dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Okrem maltoferu by mala užívať aj pyridoxin a kyselinu listovú, acidum folicum. Ak ste si istá, že všetko vygrcká, skúste sa poradiť s lekárkou a vymeniť preparát za iný, napríklad aktiferrin.