Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Kojenie počas heparanginy

    dobry den, chcela by som sa spytat ako je to s kojenim pocas zvracania. mam 18 mes. dceru, ktorej bola diagnostikovana heparangina, bez teplot, s vracanim a s obcasnymi hnackami. Počas diety som je podavala čaj s probiotikom a kojila som ju. lekarka ma upozornila, ze vylučenie mliecnych vyrobkov sa týka aj kojenia. na druhej strane som zase citala , ze dieta je mozne kojit aj pocas zvracania. ako to vlastne je? dakujem za odpoved

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Je to podľa toho ako dieťa kojenie znáša. Mlieko sa neodporúča hlavne pri rotavírusovej hnačke ale nepredpokladám, že sa jednalo o toto ochorenie, pretože to je sprevádzané horúčkami.
    Ak po kojení nezvracala viac ako predtým, tak by som kojenie v tomto prípade nevylučovala. Treba ďalej sledovať vývoj ochorenia.