Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • kiahne

    Dobrý den, s manželom sme nemali kiahne v detstve ja som sa chcela dat zaočkovať ale nestihla som...moj syn (5ročný) ich dostal o dva týždne ich dostal druhý syn (2,5r),obidvaja mali tak cca 20 vyražok a teploty nemali vôbec.Ja, manžel a naša ročná dcera sme ich nedostali.Tak teraz neviem či sa mi oplatí očkovať ked pri takom priamom kontakte som ich nedostala.A čím to môže byť bol to slabí virus alebo my máme nejakú dobrú imunitu.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Toto sú záhady medicíny. Nebudem sa rozpisovať o podrobnostiach. Sú dve možnosti, buˇˇd ste prekonali v detstve ochorenie a ani o tom neviete / je to možné/ alebo ste ochorenie naozaj nemali a váš imunitný systém zatiaľ na infekciu neragoval / ako ani organizmus vašej malej dcérky/.Malá kiahne péravdepodobne dostane pri ďalšom kontakte s ochorením a vy dospelí si môžete nechať vyšetriť protilátky proti tomuto ochoreniu a budete vedieť, či ste voči nemu imúnni.