Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Vycestovanie

    Mila MUDr.Spanikova,chcela by som sa vas opytat,ze planujem s babetkom vycestovat do Londyna na dlhsiu dobu za manzelom.Moja otazka znie, ze v ktorom mesiaci by to bolo najidealnejsie,aby nevynechala dolezite ockovanie.Teraz ma 5.mesiacov.Planujeme odcestovat zaciatkom noveho roku,,dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Dovvtedy by malo byť ukončené základné očkovanie hexavakcínou a prevenarom. Potom v pätnástich mesiacoch ho čaká očkovanie Priorixom, proti mumpsu, osýpkam a ružienke. Je možné ho zaočkovať do osemnásteho mesiaca veku. Myslím, že rovnakou očkovacoulátkou sa očkuje aj v Anglicku, takže ak tam budete mať lekára, je možné ho zaočkovať alebo si naplánovať návštey na Slovensku tak, aby ste uvedený limit / 15 až 18 mesiacov/ stihli.