Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • ockovanie proti zltacke -skola

    Dobrý deň. Mám 20 rokov a nastupujem tento rok na VŠ -odbor ošetrovateľstvo.Mali sme doniesť potvrdenia o očkovaní proti hepatitide B..moj lekár mi povedal že ma netreba očkovať ked som bola očkovana rok po narodení 3 dávky.Aký máte na to názor? Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak ste boli očkovaná troma dávkami po narodení / ale váš ročník to ešte nemal v povinnom očkovaní/, tak určite nie je potrebné preočkovanie. Zistite si akou vakcínou ste boli očkovaná, ak len proti typu B, je očkovanie aj proti žltačke typu A vo vašom veku, pri vašej práci vhodné a možné. Prevádza sa jednozložkovou vakcínou Havrix, potrebujete dve dávky v odstupe šesť mesiacov až jeden rok.