Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • nakaza plodu z vakciny v chladnicke

    Dobry den,

    chcela by som sa spytat, ci je mozne nakazit sa, alebo plod (2.mesiac), ked ma spolubyvajuca v chladnicke medzi potravinami vakciny proti hepatitide B.
    dakujem.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vakcína proti hepatitide b je neživá vakcína, neobsahuje žiadne živé partikule vírusu. V žiadnom prípade nie je možné sa vakínou nakziť!!!!!Skladovanie vakcíny v chladničke medzi potravinami nie je vhodné pre samotnú vakcínu, ak sa poruší teplota, pri ktorej sa môže skladovať , jej účinnosť sa môže zmeniť. Neviem prečo ju tam má, ale s vakcínou by mal manipulovať len zdravotnícky pracovník, teda lekárnik alebo lekár či zdravotná sestra!