Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Oškovanie Engerixom

    , Autor: janaontkocova

    Dobrý deň pani doktorka
    chcela by som sa opýtať na očkovanie engerixom vo veku 4týždňov.
    Počas môjho druhého tehotenstva mi bol zistený reaktívny vírus Elisa HbSAg a preto bolo hepatológom odporúčané zaočkovanie dieťaťa ihneď po narodení. Dcéra sa narodila 30.12.2011 a ihneď bola aj zaočkovana Engerixom B a Pasteurisedom hum. V prepúšťacej správe z nemocnice má napísané že má byť preočkovaná Engerixom vo veku 4týždňov a 6mesiacov. Jej pediatrička však vravela že to nie je potrebné, nakoľko vo veku 3mesiacov bude zaočkovaná hexavakcínou ktorá už obsahuje aj očkovaciu látku proti žltačke a je zbytočné ju očkovať dvakrát tou istou látkou. Má byť teda dcéra zaočkovaná až vo veku 4týždňov alebo 3mesiacov? Je tento postup správny?
    Ďakujem za odpoveď

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Má byť zaočkovaná Engerixom vo veku jeden mesiac / 4 týždne/ a potom vo veku 6 mesiacov. Pravidelné očkovanie bude prevádzané pentavakcínou, teda vakcínou, ktorá už zložku hepatitidy B neobsahuje.