Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • zltacka typu C

    dobry vecer,
    chcela by som Vas poziadat o rada ohladne mojich deti.zijeme spolocne - spolocnej domacnosti s nasimi svokrovcami.svokrovi nedavno zistili zltacku typu C na ktoru sa zacal liecit- raz tyzdenne si picha injekciu.kedze zijeme v spolocnej domacnosti a nase deti su v neustalom kontakte, mame obavy.
    chceli by sme Vas poprosit o radu, ci mame dat nase deti zaockovat a o radu, na co by sme mali davat pozor ohladne nasich deti a ci su potrebne aj nejake opatrenia ohladne hygieny a spoluzitia . vek deti je syn 12 a dcera 9.
    dakujeme.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Žltačka typu C je ochorenie ktoré sa prenáša krvou a inými telovými sekrétmi, ale vždy musí dôjsť k kontaktu krvi s tými to sekrétmi. Pri spolunažívaní v spoločnej domácnosti s človekom, ktorý je nosteľom tohto vírusu deťom nehrozí židne nebezpečenstvo pri dodržiavaní bežných hygienických pravidiel. Očkovanie proti tomuto ochorenieu zatiaľ neexistuje.