Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • pankreas a žltačka

    Dobrý deň p. doktorka
    Potrebovala by som poradiť,dcéra má 15 rokov ,má problémy s pankresom/nelieči sa ,lebo doktory odmietajú uznať,že 15.ročné dievča môže mať podráždený pankres.len máva bolesti ked si dá niečo vysmážané,pečené.zistili jej celiakiu.dodržiava bezlepkovú dietu,ale aj pankresovú dietu.Jej stav je teraz stabilizovaný.
    A teraz chcem vedieť ,či ju môžem dať preočkovať proti žltačke typu A/prvé očkovanie bolo v júny/
    Ďakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak jej ej stav stabilizovaný, nemá akútne príznaky ochorenia, tak nič nebráni doočkovaniu. V každom prípade o očkovaní v danej chvíli rozhodne lekár, ktorý očkuje.