Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • žltačka - cestovanie

    Dobrý deň pani doktorka, rád by som si nechal poradiť ohľadom očkovania proti žltačke pri cestovaní do Albánska. Cestujem začiatkom augusta 2010. Neviem či už nie je neskoro na očkovanie a ak nie, tak aký druh vakcíny budem potrebovať. Vopred vám ďakujem za odpoveď.

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Vzhľadom na to, že ste pravdepodobne cestovateľ, ale aj vzhľadom na potrebu ochrany proti obom typom žltačky, odporúčam očkovanie začať čo najskôr, aby ste stihli prvé dve dávky, ktorú už zabezpečia solídnu ochranu proti žltačke typu A aj B. očkovacia látka sa volá Twinrix, od veku 15 rokov je potrebná dospelá verzia. Tretia dávak sa podáva pol roka po druhej. Prvé dve dávky v intervale jeden mesiac.