Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • Lenka

    Prosim Vas o radu mam 3 ročnu dceru, chodi do školky.Chodia tam aj romske deti z osady kde vypukla zltacka. Dcerku mam dat očkovat proti zltačke ale:/ ako 2ročnádostala mesiac po ockovani proti pneumokokom krcovu reakciu-záchvat , lekari sa nevedia zhodnut ci je to reakcia po ockovani al.afebrilne krče TT:37,8C/ Mám dať dieta očkovať neuškodí mu to? Dakujem

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Po očkovaní proti žltačke typu A som nikdy reakciu nepozorovala. je to úplne iná očkovacia látka ako prevenar. Myslím, že väčšie nebezpečenstvo hrozí zo situácie, že sa v MŠ vyskytla žltačka / teda že žltačku dostane/ než akonežiadúci účinok očkovacej látky.