Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • prekonanie žltačky info

    Dobrý den chcela by som sa opýtať či človeku ktorý prekonal raz žltačku typu A hrozi nebezpečenstvo nakazi .... a ak si nie osoba ista či ju už prekonala da sa to zistiť vyšetrením

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Ak človek prekonal žltačku typu A, má doživotnú imunitu, teda viackrát neochorie / pokial medzitým neprekoná ochorenie, ktorú mu zničí imunitný systém/. Vyšetrením protilátok v krvi sa dá zistiť, či pacient tot ochorenie prekonal. pokial sa všetrenie robí na žiadosť pacienta, je pacientom aj hradené.