Poradňa dojčenia a výživy

Na všetky vaše otázky týkajúce sa dojčenia a výživy detí odpovedá pediatrička MUDr. Marta Špániková.

Poradna uzavretá.

  • terminy ockovania

    Dobry den, chcem sa spytat, ci bol syn spravne zaockovany, kedze sa menila osetrujuca lekarka a mame dvojake informacie: syn bol zaockovany proti zltacke typu A vakcinou Havrix v novembri 2008 a potom nam pani doktorka povedala, ze mame prist o pol roka. Kedze ale v case druheho ockovania dostal syn ovcie kiahnea potom virozu, ockovanie sa presunulo na august. Je to v poriadku, caka nas este jedno ockovanie alebo to staci, ako nam bolo povedane pri druhom ockovani?
    Dakujem. Maja

    Odpovedá: MUDr. Marta Špániková

    Očkovanie je úplne v poriadku, žiadnu ďalšiu dávku ani preočkovanie po rokoch nepotrebujete.